Loading...
Výroba magnetiek2017-11-30T08:59:50+01:00

Výroba magnetiek a suvenírov

Ako prebieha výroba našich magnetiek a suvenírov? Z čoho sú magnetky vyrobené? Čo je potrebné pripraviť pred výrobou?

Priprava magnetky – návrh vizuálu, dizajnu

Po komunikácii s klientom začíname grafickým návrhom magnetky. Základom je vždy fotografia, koláž alebo kresba objektu. Z nej vyrobíme detailnú rezbársku matricu / formu. Vďaka našim dlhoročným skúsenostiam s drevorezbou dokážeme navrhnúť optimálnu rezbársku formu pre výrobu. Aj na tak malej ploche magnetky (cca 7×5 centimetrov) sa vždy snažíme o maximálne zachovanie všetkých detailov a vizuálne zaujímavé prevedenie miesta do 3D podoby.

Ide o časovo náročnú prácu, ktorá vyžaduje dobrú komunikáciu s klientom pri schvaľovaní návrhu. Každá naša magnetka je originál a každej venujeme maximum času na doladenie jej výslednej podoby.

magnetka Oravský hrad | reklamnemagnetky.sk
magnetka Hrad Strečno | reklamnemagnetky.sk

Výroba magnetiek – materiál, forma, maľovanie

Po dokončení návrhu vytvoríme lukoprenovú formu a odliatok. Magnetky sú vyrobené z polyrezinu (umelého kameňa). Ide o pevný, kvalitný a zdravotne nezávadný materiál, ktorý umožňuje detailné opracovanie a dobre kopíruje tvar.

Po výrobe formy je čas na farebné spracovanie a maľovanie magnetiek. Väčšie plochy sú striekané po vrstvách, detaily a drobné plochy sú ručne maľované.

Chcem vyrobiť magnetku

Ako dlho trvá výroba novej magnetky?

Na výrobe je časovo najnáročnejší proces tvorby dizajnu magnetky a rezbárskej matrice – zvyčajne tento proces trvá 1-2 mesiace, vzhľadom na to, že je potrebné dohodnúť a odsúhlasiť veľké množstov detailov. Celková doba výroby magnetky je preto 2-3 mesiace. Možno sa to zdá na prvý pohľad veľa, no je potrebné si uvedomiť, že tieto magnetky sú “malé umelecké diela”, ktoré naozaj vyžadujú dostatok času na prípravu a doladenie.

V súčasnosti testujeme novú technológiu farbenia magnetiek, ktorá proces výroby zníži o 1-2 týždne.

magnetka Kysucké múzeum, Skanzen Vychylovka | reklamnemagnetky.sk
magnetka Vysoké Tatry | reklamnemagnetky.sk

Cena magnetky a koľko kusov je potrebné objednať?

Cena výroby novej magnetky je samozrejme závislá od počtu objednaných kusov. Zákazníkom odporúčame minimálne množstvo okolo 500 magnetiek. Pri tomto množstve už je výrobná cena magnetky veľmi zaujímavá a pohybuje sa okolo 1,30 € – 1,50 €. Nie je samozrejme problém vyrobiť aj série magnetiek s nižším počtom kusov.

Dôležité: Neúčtujeme žiadne poplatky za návrh magnetky! Platíte iba celkovú cenu za magnetky podľa počtu objednaných kusov.

Chcem vyrobiť magnetku
0+
Originálnych návrhov magnetiek
0+
Zaujímavých miest na magnetkách
0+
Vyrobených magnetiek ročne